Wireless M-Bus IoT převodník

Technologie WM-Bus umožňuje pomocí jednoho zařízení bezdrátově odečítat data až z 216 snímačů zároveň za využití Wireless M-Bus protokolu EN 137 57-3.

Dlouhá výdrž na baterii až 10 let dělá z IoT převodníku ideální nástroj k dálkovému odečtu energií v bytových domech.

 • Komunikace po NB-IoT síti
 • Wireless M-Bus T1,C1,S1 režim s automatickým přepínáním mezi režimy
 • Odečet až 216 Wireless M-Bus zařízení
 • Externí anténa s SMA konektorem pro možnost vyvedení antény nebo využití antény s větším ziskem
 • Napájení pomocí D-baterie nebo externím napájením 220V AC
 • Výdrž na baterii až 10 let, dle četnosti komunikace
 • Integrované LUA skriptovací rozhraní pro úpravu logiky zařízení bez změny firmware
 • Délka: 145 mm
 • Šířka: 90 mm
 • Výška: 55 mm
 • IP krytí: IP65
 • Provozní teplota: -30 °C to +60 °C
 • Montáž: na zeď nebo sloup
 • ACR-CV-101N-W-D2: Wireless M-Bus převodník na NB-IoT s 2 x D baterií
 • ACR-CV-101L-W-D2: Wireless M-Bus převodník na LoRa s 2 x D baterií
 • ACR-CV-101N-W-D: Wireless M-Bus převodník na NB-IoT s D baterií
 • ACR-CV-101L-W-D: Wireless M-Bus převodník na LoRa s 2 x D baterií
 • ACR-CV-101L-W-EAC: Externě napájený Wireless M-Bus převodník na LoRa
 • ACR-CV-101N-W-EAC: Externě napájený Wireless M-Bus převodník na NB-IoT

 • Konfigurační převodník
 • Konfigurační převodník, opticky izolovaný 5kV
 • 1x IoT převodník
 • 1x Anténa

Převodník komunikuje pomocí NB-IoT sítě.

Externí SMA konektor Vám umožní vytáhnout anténu ven v instalacích, kde není možné provozovat rádiová zařízení jinak - například u plechových rozvaděčů.

Nabízíme bateriově napájené varianty pro instalace, kde není přístup k napájení a externě napájené varianty pro dlouhodobý provoz bez starostí.

Zařízení vydrží na jednu baterii vysílat až 10 let s periodou odesílání 1x měsíčně. Spotřeba při odesílání zprávy je 0.067mAh.

LUA skriptovací jazyk Vám umožní přizpůsobit zařízení ke konkrétnímu projektu a velmi rychle implementovat dodatečné funkce, které mohou být potřeba.

Vyzkoušeno s WM-Bus zařízeními

- B-Meter IWM-TX3
- Maddalena Radio Evo 868
- ZENNER Minomess
- AXIS Industries WFH-M
- Qundis Q Cal 5.5
- ZENNER zelsius
- Maddalena ITN Gradus
- Engelmann HCA e2
- Apator AT-WMBUS-16-2
- Techem ITN Radio 4
- Maddalena MicroCLIMA EVO
- Apator Metra E-ITN 30
- Apator Metra E-RM 30

Nezvykle dlouhá výdrž na baterii

Přestože máme v nabídce i ekonomickou variantu s baterií formátu AA, nejoblíbenějším převodníkem je varianta s baterií ve formátu "D", která u LoRaWAN zařízení poskytuje kapacitu 17 Ah a u NB-IoT verze 14 Ah. Můžete si tak dovolit posílat zprávy mnohem častěji, než vůbec potřebujete. Společně s optimalizovanou spotřebou se snadno dostáváme na životnost nad 10 let. Pro extrémně náročné aplikace dodáváme battery pack s 2xD baterií o kapacitě 34 Ah nebo externě napájené varianty s rozsahem napájení 85 - 305V AC.

Robustní design pro nejnáročnější aplikace

V našich designech cílíme na co nejrobustnější design, který vydrží i hrubé zacházení. Veškeré citlivé komponenty jsou na spodní straně desky, kde nehrozí jejich poškození. SMA konektory nejsou formou tzv. pigtailu, ale jedná se o ucelený kus vedení. Nenakupujeme rádiové moduly třetích stran, ale navrhujeme vlastní řešení. Samotné průchodky jsou utěsnění jak pryžovým těsněním, tak i lepeným těsněním v závitu. Deska plošných spojů je lakovaná a na vrchní straně desky jsou pouze ty součástky, se kterými by měl uživatel přijít do styku. Děláme vše proto, aby naše produkty mohly být provozovány i v těch nejnáročnějších aplikacích.

Přizpůsobení jakékoliv aplikaci

Převodník pulzních vstupů se využije při odečtech elektroměrů nebo vodoměrů, kde je výstup definovaný. Častěji se ale stává, že potřebujete odečíst nestandardní zařízení nebo narazíte na aplikaci, na kterou žádný produkt "z poličky" neseženete. U těchto projektů vám umíme připravit řešení na klíč a LUA skriptem přiohnout zařízení tak, aby spolehlivě fungovalo v definované aplikaci, případně udělat potřebné změny v samotném hardwaru.

Služba zakázkové integrace

Zákazníkům nabízíme také službu zakázkové integrace. Je obzvláště vhodná pro ty, kteří chtějí kompletní řešení na klíč a nechtějí se zabývat integrací konkrétního zařízení / měřáku. Na základě zadání a zapůjčení zařízení, které je potřeba vzdáleně odečítat, připravíme řešení včetně dokumentace pro konkrétní aplikaci.

Případová studie - Odečty bytových jednotek

Pro našeho zákazníka jsme realizovali projekt odečtů vodoměrů a podružných kalorimetrů v bytových domech. Vzhledem ke špatné prostupnosti signálu a rozloze prostor byly použity 2 Wireless M-Bus jednotky komunikující na NB-IoT síti s periodickým odesíláním dat jednou týdně. Jednou z výzev bylo, jak posbírat data z vodoměrů komunikujících v tzv. "C" režimu a podružné kalorimetry komunikující v tzv. "S" režimu. Snadnou úpravou logiky LUA skriptu jsme schopni posbírat data z obou frekvencí a následně je odeslat po NB-IoT síti do databáze, která slouží dále zákazníkovi. Zařízení v podobném režimu vydrží na jednu baterii 5 let provozu.


Warning: include(/var/www/acrios.com/public/wp-content/plugins/addon-elements-for-elementor-page-builder/modules/shape-separator2/triangle-bottom-left.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/acrios.com/public/wp-content/plugins/addon-elements-for-elementor-page-builder/modules/shape-separator/widgets/shape-separator.php on line 86

Warning: include(): Failed opening '/var/www/acrios.com/public/wp-content/plugins/addon-elements-for-elementor-page-builder/modules/shape-separator2/triangle-bottom-left.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /var/www/acrios.com/public/wp-content/plugins/addon-elements-for-elementor-page-builder/modules/shape-separator/widgets/shape-separator.php on line 86
a